Części samochodowe nowe czy używane?

Części samochodowe nowe czy używane?

2021-02-17

Samochody psują się, psuły i psuć będą i choć to truizm, to jednak wiele osób decyduje się na modele używane, najczęściej sprowadzane z zagranicy. W zależności od stanu auta po krótszym bądź dłuższym czasie każdy kierowca staje przed dylematem wymiany części samochodowych. I tu pojawia się pytanie czy warto wybierać te nowe czy też używane? Z punktu widzenia ekonomicznego jasnym jest, że używane będą tańsze, ale czy mogą być też wysokiej jakości? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć.

Dlaczego warto wybrać używane części samochodowe i na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim firma sprzedająca części musi być rzetelna i nie ukrywać żadnych elementów swojej pracy. Profesjonalizm widać na przykładzie www.impresja.auto.pl. Firma oferuje części, które przechodzą kilkukrotne oględziny, zarówno przed zdemontowaniem z pojazdu przeznaczonego do rozbiórki, jak i po nim. Dodatkowo są dokładnie czyszczone i myte, a następnie sprawdzane na specjalnej aparaturze pomiarowej. Wynik testu jest udostępniany klientowi wraz z częścią, co niewątpliwie wskazuje na to, że przedsiębiorstwo działa w sposób klarowny i czytelny dla swoich klientów. Istotne znaczenie przy wyborze części używanych ma nie tylko ich jakość, ale i dostępność takich, które są idealnie dopasowane do danego modelu samochodu. Wspomniana firma dokładnie opisuje i kataloguje wszystkie części zatem zawsze można uzyskać informację o dostępności. Tak skrupulatne działanie sprawia, że z usług firmy oferującej używane części bardzo chętnie korzystają profesjonalne warsztaty samochodowe, gdzie stawia się na najwyższą jakość, ale i konkurencyjne ceny. Oczywiście właściciel pojazdu może samodzielnie, a nie za pośrednictwem warsztatu zakupić potrzebne części samochodowe.

Naprawa pojazdu może być tańsza dzięki używanym częściom

Pęknięta szyba i konieczność jej wymiany to duży koszt. Jednak zamiast kupować nową, można wybrać dobrze zachowaną używaną, bez widocznych odprysków i większych rys, a przede wszystkim pęknięć. W ofercie części samochodowych można znaleźć wszystko. Nie każdy chce płacić za nowy komplet opon, tym bardziej że w przypadku niektórych modeli, np. SUV-ów, komplet jest bardzo drogi. Lepiej skorzystać z oferty opon i felg używanych, wszak i one są skrupulatnie sprawdzane, o ile oczywiście wybierzesz rzetelną firmę. Na koniec przypominamy, że trzeba zdecydować się na legalnie działającą firmę, która w swojej ofercie ma tylko legalne części samochodowe, a nie takie pochodzące z kradzieży. Dużym wydatkiem jest konieczność wymiany wału rozrządu, podobnie jak wymiana akumulatora, a model używany może być w całkiem dobrym stanie. Nie warto zatem przepłacać, jeśli za niższą ceną idzie też odpowiednio wysoka jakość.