Gadżety dla miłośników gór

Gadżety dla miłośników gór

2020-12-14

Górskie wspinaczki te mniej i bardziej skomplikowane są hobby wielu osób. Wybierając się na górską wyprawę, trzeba mieć przy sobie nie tylko naładowany telefon, ale również wiele cennych akcesoriów, które mogą się przydać. Niektóre z nich może nie są niezbędne, jednak na pewno ucieszą osoby lubiące wędrować po szlakach. Poznajcie zatem idealne gadżety dla miłośników gór.

Proste, ale miłe prezenty

Wśród ciekawych gadżetów dla miłośnika gór możemy wybrać drewniany album na zdjęcia. Dlaczego drewniany? Wszak to namiastka natury. Do niego będzie mógł wklejać zdjęcia z górskich wypraw i wspinaczek czy fotografie pięknych górskich widoków. Na pewno przyda się również scyzoryk wielofunkcyjny z otwieraczem i innymi końcówkami, czyli model szwajcarski. Dobrym pomysłem na praktyczny prezent może być gadżet w postaci latarki czołówki. Jak wiadomo mgła i inne problemy z widocznością mogą się w górach zdarzyć, a taki element jest niezwykle przydatny. Oczywiście sprawdzi się także plecak, może być to model ze stelażem, w którym zmieszczą się wszystkie potrzebne rzeczy, a także prowiant. Jeśli o nim mowa to dobrym wyborem dla miłośnika gór będzie także lunchbox, wszak wędrówki po górach są męczące i długie i często dopiero w schronisku można zjeść coś ciepłego, choć nie zawsze i jedzenie i picie trzeba mieć ze sobą. W związku z tym świetnie sprawdzi się także kubek termiczny. Warto wybrać również dobrej jakości termos, który będzie nie tylko trzymał temperaturę, ale również nie będzie przeciekał.

Elektroniczne gadżety dla miłośnika gór

Będąc w górach, warto mieć dobrą orientację w terenie, dlatego dobrym pomysłem będzie odpowiedni kompas. Wśród elektronicznych gadżetów na pewno dobrym prezentem będzie smartwatch. Można na nim śledzić zmianę temperatury wraz ze zmianą wysokości czy zmiany wilgotności powietrza, oczywiście będzie monitorował również oddech, tętno, przebyty dystans, a także spalone kalorie. W czasie górskiej wędrówki, zwłaszcza jeśli chodzi się po nietrudnych szlakach, mogą przydać się również słuchawki bezprzewodowe. Można posłuchać muzyki na smartfonie w trakcie wspinaczki.

Warto również wybrać klasyczne prezenty. Na pewno sprawdzą się ciepłe skarpety z nadrukiem, raki, a także spodnie trekkingowe. Te ostatnie powinny mieć odpinane nogawki, wszak w niższych partiach gór latem bywa jeszcze ciepło. Oczywiście odpowiednim gadżetem będą także t-shirty z nadrukiem, które będą mogli zabrać na górską wyprawę. Wśród wielu propozycji można znaleźć naprawdę ciekawe prezenty.