Jak szybko wymienić szybę w samochodzie?

Jak szybko wymienić szybę w samochodzie?

2021-02-19

Można powiedzieć, że wypadki są nieustanną częścią podróżowania po drodze. Oczywiście, nikomu takiej sytuacji nie życzymy, ale zdarza się, że szyba w samochodzie jest wadliwa i trzeba ją wymienić, jednak nie zawsze są takie możliwości zrobienia tego od ręki. Co zatem zrobić, żeby szybko wymienić szybę w samochodzie?

Staraj się unikać byle jakich warsztatów

Warsztaty samochodowe mają to do siebie, że dzielą się na lepsze i gorsze, aczkolwiek nigdy nie jesteśmy w stanie powiedzieć w 100%, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie, a na pewno można powiedzieć, że trafi się zakład, który zrobi to niedokładnie, bądź wymiana zostanie przeprowadzona w kilka dni, ponieważ zakład uzna, że "nie ma czasu" i będziesz zdany na ich łaskę.

Najlepszym rozwiązaniem jest szybkie zamontowanie nowej szyby w samochodzie, ale przede wszystkim takiej, która jest zgodna ze stanem fabrycznym. Niestety, zakłady często oferują szyby, które raz, że takie nie są, a dwa, że już zalegały przez długi czas w warsztatach. Fabryczna szyba to gwarancja komfortu jazdy, bezpieczeństwa i przede wszystkim wysoka jakość produktu.

Na co zwracać uwagę przy instalacji szyby?

Producenci starają się oferować coraz to nowsze rozwiązania, mające na celu poprawę jej wyposażenia poprzez różnego rodzaju uchwyty do anteny, sensory czy kamery. Są to rozwiązanie, które niewątpliwie mogą zwiększyć komfort jazdy. Na rynku coraz częściej pojawiają się szyby akustyczne, które mają na celu zagłuszyć pracę silnika i maksymalnie uodpornić nas kierowców na czynniki zewnętrzne, które zmniejszają komfort jazdy. Niestety, zakłady bardzo często instalują zwykłe szyby, ponieważ odróżnienie tych akustycznych od zwykłych jest trudne do zauważenia, a zwykły "niedzielny kierowca" z pewnością tego nie zauważy. Warto przy montażu takiej szyby lekko w nią uderzyć - jeżeli usłyszymy odgłos plastiku, to możesz założyć, że instalowana jest szyba akustyczna.

Dlaczego warto wymieniać szybę w profesjonalnych warsztatach?

Warto korzystać z usług profesjonalnych warsztatów, takich jak www.SzybySamochodowe.com, ponieważ masz pewność, że szyba, która jest wymieniana jest odpowiednio zainstalowana, z uwzględnieniem komfortu jazdy, jakości produktu, jak co najistotniejsze, bezpieczeństwa kierowcy. Korzystając z oferty firmy możesz również naprawić i uszczelnić swoją szybę. Oferujemy dojazd do klienta i zapewniamy najwyższą jakość usług, które są o wiele tańsze, niż w innych salonach.

Jeżeli pod szybą znajdziemy korozję, nie martw się - zabezpieczymy ją środkami antykorozyjnymi i na życzenie klienta oferujemy pełną dokumentacją zdjęciową, by właściciel pojazdu nie miał wątpliwości z jakim produktem ma do czynienia. Zapraszamy do współpracy!