Monety kolekcjonerskie - to dobra inwestycja?

Monety kolekcjonerskie - to dobra inwestycja?

2021-02-19

Oszczędzanie to bardzo dobry nawyk. Jedni robią to z myślą wydawania przyszłości po kilku latach, jednak są też osoby, które inwestują w różne dobra jak złoto czy nawet dziś popularne kryptowaluty, jednak ich cena jest na tyle wysoka, że nie każdego na nie stać. Na odmiennym biegunie są osoby, które kolekcjonują monety. Czy można na tym zarobić i w przyszłości je spieniężyć z dużym zyskiem, czy jednak jest to mało dochodowe zajęcie? Zapraszamy do naszego artykułu.

Czy zarabianie na monetach kolekcjonerskich jest proste?

Można odpowiedzieć na to pytanie jednym słowem - nie. Przede wszystkim trzeba mieć zmysł kolekcjonerski, a od zmysłu ważniejsza jest wiedza. Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z numizmatyką, a konkretnie jej handlem, to na pewno warto opierać się na wiedzy bardziej doświadczonych zbieraczy. Dobrym początkiem będzie śledzenie for tematycznych dedykowanych monetom kolekcjonerskich.

Warto śledzić emisję monet kolekcjonerskich, ponieważ po latach ich cena może wzrosnąć i okaże się za X lat Twoja moneta nabierze na wartości. Często okazuje się, że wartościowe monety zalegają w miejscach, których byś się nie spodziewał jak strychy u dziadków czy też różne piwnice. Bywa, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z wartości danej monety.

Okazuje się, że monety np. z okresu PRL-u możesz sprzedać za kilkaset złotych, jak w przypadku tych wybitych przez z widokiem rybaka, który został zaprojektowany przez Józefa Gosławskiego. Jeżeli w Twoje ręce wpadną momenty dedykowane wyjątkowym wydarzeniom czy ze znanymi postaciami, to zdecydowanie warto je kupić i przechowywać.

Gdzie można handlować monetami?

Rynek handlu monetami przeniósł się dziś do Internetu. Przykładem platformy w której możesz kupić bądź znaleźć różne monety jest MennicaKapitalowa.pl. Znajdziesz tam monety z całego świata jak złotą monetę Kanadyjski Liść Klonu posiadającą rządowe gwarancje czystości kruszcu i masy. Kupno takiej monety jest praktycznie dostępne od ręki, a co najważniejsze - wszelkie zakupy na stronie są bezpieczne i nie znajdziesz tam żadnej fałszywki.

Staraj się unikać podejrzanych miejsc, w których nie otrzymujesz jakichkolwiek gwarancji zgodności z opisem, jak również otrzymania momenty. Na Internecie jest wielu oszustów, którzy czekają tylko na wykorzystanie "okazji". Korzystając z MennicaKapitalowa.pl możesz też sprzedać różne monety jak również inne wyroby mennicze oraz złom.

Ponadto Mennica Kapitałowa posiada swoje punkty w takich miastach jak: Katowice, Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk i Białystok i jeżeli jesteś uprzedzony do handlu przez Internet, to warto zaufać stacjonarnym placówkom.