Przydatne gadżety do kuchni

Przydatne gadżety do kuchni

2020-12-14

Jeśli lubisz gotowanie i szukasz ciekawych akcesoriów kuchennych bądź chcesz podarować komuś przydatne gadżety do kuchni, to mamy dla Ciebie kilka propozycji. Dzięki nim gotowanie i przygotowywanie posiłków będzie nie tylko łatwiejsze, ale również przyjemniejsze. Są takie gadżety, które są po prostu miłe dla oka i zwiększają estetykę dań. Zatem w co warto zainwestować?

Poznaj przydatne gadżety do kuchni, które ułatwią Ci pracę

Posiekanie czosnku jest niełatwą pracą, a dla niewprawnych bywa czasochłonne, no i łatwo o zacięcie się nożem. Ale nie z tym gadżetem! Siekacz do czosnku doskonale zda egzamin, a do tego elegancko się prezentuje i przypomina małego, ale nieszkodliwego wampira. Podajnik do wykałaczek to bardzo ciekawy gadżet, zwłaszcza jeśli lubisz robić szaszłyki czy też koreczki. Jeśli o tych ostatnich mowa możesz wybrać specjalne podstawki np. na owoce w kształcie mrówek. Pracę w kuchni ułatwisz sobie, wybierając również gadżet do krojenia jajek. W szybki sposób podzielisz ugotowane jajko na plasterki i żółtko z żadnego nie wypadnie.

Eleganckie i nietuzinkowe gadżety do kuchni

Na pewno sposób podawania potraw bardzo się liczy, dlatego warto zainwestować w pływającą, to znaczy nie zatapiającą się chochlę. Taki gadżet sprawdzi się na przyjęcie i na pewno oczaruje Twoich gości. Oczywiście chochli można normalnie używać, ale kiedy nie nalewa się zupy, czy gulaszu będzie pływała na powierzchni. Na dziecięce przyjęcie na pewno świetnym pomysłem będą widelczyki koktajlowe, które można wbić np. w mini burgery. Elegnckie podanie herbaty wspomogą ceramiczne zaparzacze. Do nich możesz wsypać mieszankę i nie martwić się o to, że dostaną się do naparu, a gość bez problemu wyciągnie zaparzacz z filiżanki. Na pewno przyda się również stojak na wino, który sprawdzi się na elegancką kolację. Dzięki temu nie musisz odkładać butelki na stół. W kuchni przydadzą się również długie łyżki do nabierania makaronu, a także durszlak przypominający potwora spaghetti. Warto zainwestować także w pojemniki na lunch, dzięki temu przygotowane wcześniej posiłki zachowają świeżość. Również kucharz czy kucharka powinni w kuchni dobrze się prezentować, dlatego z przydatnych kuchennych gadżetów polecamy także fartuch z nadrukiem. Wzorów i motywów jest naprawdę wiele, a na pewno taki gadżet miłośnikowi gotowania bardzo się spodoba. Do niego można dobrać rękawice kuchenne, które także są niezbędne, a przy tym dekoracyjne. Na pewno warto wybrać również ładne podkładki pod talerze. To tylko niektóre gadżety, które mogą przydać się w kuchni. Warto ułatwiać sobie życie, by przygotowanie posiłków było odprężającym zajęciem. Na pewno jednym z takich gadżetów jest dwustronna patelnia, którą wystarczy obrócić na drugą stronę i nie trzeba podrzucać omletu czy innej potrawy.