Z czego składa się aparat ortodontyczny?

Z czego składa się aparat ortodontyczny?

2021-02-22

Noszenie aparatu ortodontycznego czasem bywa konieczne. Posiadanie wad zgryzu czy diastemy można skorygować właśnie dzięki niemu. Jeżeli w najbliższym czasie będziesz go nosić, to warto wiedzieć z czego się składa i być świadomym jego działania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Jakie są rodzaje aparatów ortodontyczne?

Popularne "aparaty na zęby" mają 2 rodzaje: ruchome oraz stałe. Te pierwsze szczególnie są polecane dla dzieci, ponieważ nie trzeba ich nosić przez cały czas, można je zdjąć na kilka godzin. Lekarze polecają noszenie aparatów kilkanaście godzin dziennie, z kolei aparaty ortodontyczne stałe są przyklejone do zębów specjalnym klejem i nie ma możliwości jego zdjęcia przez okres leczenia.

Aparat ortodontyczny stały składa się z zamków metalowych, bądź kosmetycznych (dla alergików). Na rynku znajdziesz wiele rodzajów zamków metalowych jak:

  • rodowane,
  • micro sprint,
  • ceramiczne,
  • zamki kompozytowo-ceramiczne,
  • zamki ceramiczne z metalowym slotem,
  • zamki szafirowe.

Aparat ortodontyczny dla dzieci - czy warto?

Oczywiście, że tak. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko w przyszłości posiadało równe zęby i jego zgryz był odpowiednio skorygowany, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Decydując się na zakup aparatu dla dzieci, staraj się wybrać taki rodzaj, aby dziecko miało przyjemność z jego noszenia i dobrze mu się kojarzył. Przykładem takiego rozwiązania są aparaty Clear Aligner, które charakteryzują się przezroczystymi szynami i kolorowymi nakładkami. Lekarz co miesiąc zmienia szyny, jednak przede wszystkim jest to leczenie, które jest higieniczne, estetyczne i co istotne, jest możliwość wyjęcia takiej nakładki przy spożywaniu posiłku. Jeżeli jesteś zainteresowany taką nakładką, to wejdź na https://centrum-ortodontyczne.pl/ i umów się na wizytę!

Nie jest to typ nakładki, która jest stosowana tylko przez dzieci, lecz również jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez osoby dorosłe, co sprawia, że ich uśmiech w pracy jest bardziej estetyczny i poprawia się tym samym ich pewność siebie. Wadą takiego leczenia może być brak sumienności - pacjent nie może zbyt często zdejmować nakładki i musi często odwiedzać lekarza prowadzącego, jednak jest to leczenie bezinwazyjne i koszty rozkładają się w czasie.

Dlaczego warto korzystać z usług Rock Your Smile?

Ogromnym plusem jest wyspecjalizowana kadra, która już od lat służy swoim klientom w przypadku leczenia różnych chorób zębów. Wybierając Rock Your Smile masz pewność, że z czasem Twój uśmiech stanie się pełny i śnieżnobiały, co poprawi Twoje samopoczucie, jak również stan zdrowia.

Usługami, które świadczymy to również implanty, wybielanie zębów czy Alignery, o których wspomnieliśmy w poprzedniej części tekstu. Jesteś zainteresowany? Zapraszamy po więcej szczegółów na https://centrum-ortodontyczne.pl.